powrót na początek         Etiopia     Cesarstwo  Abisynii
     CESARSTWO   ABISYNII     

7.09.2002 - 24.09.2002

 
  zdjęcia
 
  opisy
 
  mapa trasy
 
              
 
dzień 1 - 7.09 - sobota
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przelot z Warszawy do Addis Abeby.
dzień 2 - 8.09 - niedziela
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Całodzienna wycieczka do Debre Libanos i Blue Nile Gorge - przełomów Nilu Błękitnego.
dzień 3 - 9.09 - poniedziałek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przelot do Aksum; zwiedzanie Aksum - najstarszej stolicy Etiopii, Muzeum Archeologiczne, stele, Kościół Marii z Arką Przymierza, oglądanie dawnych manuskryptów i koron cesarskich.
dzień 4 - 10.09 - wtorek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przelot do Lalibeli, zwiedzanie pierwszej grupy z 12 kościołów Lalibeli - XII wiecznych świątyń wykutych w skale.
dzień 5 - 11.09 - środa
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Lalibela - dalsze zwiedzanie, wjazd na mułach na pobliską górę, gdzie znajduje się klasztor i skąd rozciąga się przepiękna panorama okolicy, zwiedzanie drugiej grupy z 12 kościołów Lalibeli.
dzień 6 - 12.09 - czwartek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przelot do Gonder - zwiedzanie XVII wiecznych zamków Fasylidesa, oglądanie targu.
dzień 7 - 13.09 - piątek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Rano zwiedzanie jednego z najsłynniejszych kościołów - Debre Birhan Selasje, zwiedzanie pozostałości po łaźniach Fasylidesa, przejazd do wioski Felaszy pod Gonder, oglądanie panoramy miasta ze wzgórza.
dzień 8 - 14.09 - sobota
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przejazd z Gonder do Bahar Dar, po drodze malowniczy krajobraz z ambami i górami. W Bahar Dar wyjazd łodzią motorową do wysp na jeziorze Tana. Zwiedzanie klasztorów położonych na porośniętych dżunglą wyspach.
dzień 9 - 15.09 - niedziela
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Rankiem przejazd do Tis Issat - wodospadów Błękitnego Nilu. Przelot z Bahar Dar do Addis Abeby - pół dnia na zwiedzanie stolicy: Muzeum Historyczne z "Lucy" czyli najstarszym przedstawicielem rodzaju ludzkiego. Wzgórze Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m.
dzień 10 - 16.09 - poniedziałek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Wyjazd do Harer
dzień 11 - 17.09 - wtorek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Harer - zwiedzanie arabskiego miasteczka o średniowiecznej glinianej zabudowie.
dzień 12 - 18.09 - środa
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Dalsze zwiedzanie Harer. Doliny Cudów (Valley of Marvels) na skraju pustyni. Karmienie hien.
dzień 13 - 19.09 - czwartek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Wyjazd z Harer do Parku Narodowego Awash.
dzień 14 - 20.09 - piątek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Pobyt w Parku Narodowym Awash - piękne krajobrazy, obserwacja dzikich zwierząt.
dzień 15 - 21.09 - sobota
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Pobyt w Parku Narodowym Awash - piękne krajobrazy, obserwacja dzikich zwierząt.
dzień 16 - 22.09 - niedziela
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przejazd do Addis Abeby. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Jerzego
dzień 17 - 23.09 - poniedziałek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Addis Abeba - katedra z grobem Hajle Selasje, Mauzoleum Menelika, zakupy pamiątek na targu Merkato, czas wolny, wieczorem wylot z Addis Abeby do Polski.
dzień 18 - 24.09 - wtorek
 co się dziś wydarzyło, ciekawe zdjęcia,...Przylot do Polski.

Powrót